Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa do odwiedzenia naszych stron internetowych, na których pragniemy zaprezentować wszechstronnie gminę Stoczek oraz ważniejsze epizody z jej historii. Mam nadzieję także, że wirtualna wędrówka po serwisie internetowym zachęci Państwa do rzeczywistego odwiedzenia naszej gminy.

Rządowe Centrum Legislacji

Wersje elektroniczne:

A A A

PIĄTE ZŁOTO W HISTORII !!!

W dniu 19.03.2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Siedlcach odbył się Finał Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców w kategorii młodzież.

W turnieju wzięły udział 4 najlepsze zespoły wyłonione przez system eliminacji powiatowych i półfinał regionalny:

• SP. 8 Siedlce
  • SP. Mińsk
  • SP. Sarnaki
  • SP. Stoczek

Z turniejów półfinałowych zostały wyłonione pary do udziału w zawodach finałowych.

• Pierwszy mecz rozegrały zespoły: SP. Siedlce – SP. Sarnaki  26 : 22
  • Drugi mecz: SP. Mińsk – SP. Stoczek 13 : 24

Mecze te decydowały o tym, kto zagra o złoty medal w zawodach. Nasi chłopcy tylko w pierwszej połowie mieli lekkie problemy z drużyną z Mińska, ale drugą część meczu zagrali już bez nerwów i spokojnie awansowali do finału.

Przed wielkim finałem rozegrany został mecz o brązowy medal pomiędzy SP. Mińsk – SP. Sarnaki.  Rywalizacja była bardzo zacięta, w końcówce jedną bramką zdobyła drużyna z Sarnak 26 : 25.

Przed końcowym rozstrzygnięciem emocje były bardzo duże. Gra z gospodarzem turnieju zawsze jest bardzo trudna. Drużyna z Siedlec w pierwszym meczu zaprezentowała się doskonale i nasi chłopcy czuli respekt przed przeciwnikiem.

Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze wykorzystaliśmy wszystkie nadarzające się okazje. Przy wyniku 6 : 4 dla nas w bramce Huberta Sobieskiego zastąpił Jakub Rostek, który zaczął bronić jeszcze lepiej niż Hubert. Zawodnicy z Siedlec nie mogli zdobyć gola, a nasi chłopcy wszystko co ,,mieli” trafiali do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się już naszym dość znacznym prowadzeniem (16 : 9), w drugiej połowie powiększaliśmy jeszcze naszą przewagę bramkową, przy prowadzeniu kilkunastoma celnymi strzałami.

Na boisko weszli chłopcy z drugiej klasy, którzy do końca meczu również radzili sobie bardzo dobrze, ostatecznie wygraliśmy z gospodarzami 26 : 17.

Jest to piąty złoty medal drużyny w historii szkoły, w piłce ręcznej chłopców na szczeblu międzypowiatowym. Nasza drużyna awansowała do XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS, które odbędą się w Płocku i Sochaczewie na przełomie maja, czerwca 2018 r.