Gmina Stoczek

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29.01.2023 r. w Zespole Oświatowym w Toporze odbył się po raz pierwszy finał WOŚP.  Do tego wydarzenia nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice przygotowywali się od wielu miesięcy.

Nasz wniosek pozytywnie został rozpatrzony w połowie listopada 2022r., wtedy to rozpoczęliśmy na dobre nasze przygotowania do tego ważnego wydarzenia.

W samym dniu finału nasza szkoła zamieniła się w jeden z tysiąca sześciuset sztabów, które działały w Polsce. Oprócz tradycyjnego kwestowania i zbierania do puszek przez naszych wspaniałych i dzielnych wolontariuszy w postaci uczniów klasy VIII: Amelia Tryc, Rafał Ojdana, Michał Ciok, Kamil Piórkowski oraz Pani Ewa Jabłońska było mnóstwo innych atrakcji m.in. koncert kapeli „Retro” oraz zespołu muzycznego „Sami Swoi”, Fotobudka, stoiska z herbatą, kawą oraz pysznymi goframi, hot- dogami ( stosika obsługiwali nasi dzielni rodzice) oraz pysznymi domowymi pierogami, gołąbkami i bigosem- tutaj kawał dobrej roboty wykonały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich – Galicjanki.

Gościem honorowym imprezy była Pani posłanka Kamila Gasiuk – Pihowicz, która rozpoczęła nasze licytacje.

Imprezę urozmaicił Pan Emilian Sito z prelekcją o pasji do fotografii ptaków, Pani doktor Teresa Dobosz- wystąpienie o zdrowym żywieniu, pokaz sztucznych ogni, ognisko oraz pierwsza pomoc w wykonaniu naszych dzielnych strażaków z OSP Topór.

Nasz owocny dzień zakończyły pozdrowienia od Pana Jerzego Owsiaka oraz światełko do nieba.

Dzięki wspólnym siłom uzbieraliśmy kwotę 17 tysięcy 588 zł, 21 groszy.

Jesteście wielcy.

Dziękuje w imieniu nauczycieli zaangażowanych w ten dzień, rodziców i uczniów za wsparcie, obecność i wspaniałą imprezę.

Fotorelacja z 31 finału WOŚP

xl-program-wydarzen-31-finalu-wosp-w-powiecie-gorlickim-1674733669 

Autor: M. Michnierowska

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności