Ostrzeżenie o upałach
OSTRZEŻENIE O UPAŁACH
IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach obowiązujące od: 25.06.2026 do: 27.06.2026 - dla powiatów: łosicki, Siedlce, siedlecki, sokołowski i ▶️węgrowski.
☀️☀️ Wysokie temperatury są bardzo niebezpieczne dla seniorów – osoby starsze zwykle przyjmują większe ilości leków. Podczas upałów, gdy organizm się odwadnia, ich stężenie w organizmie może się zwiększyć nawet do zagrażającego życiu. W związku z tym, powinny one bardzo uważnie monitorować swoje samopoczucie.
Również dzieci są niezwykle wrażliwe na upał, ze względu na to, że ich organizm ma mniej rozwinięty mechanizm termoregulacji. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać ich oraz zwierząt w zaparkowanym pojedzie. Temperatura w nagrzanym samochodzie może dochodzi do ❗️50-60 ̊C.
Zachęcamy do zapoznania się z grafikami dotyczącymi zasad postępowania podczas upałów⬇️☀️
https://www.gov.pl/web/rcb/jak-przetrwac-upal2



