XXVII Konna Pielgrzymka na Jasną Górę
W dniu wczorajszym 24.06.2026r. przywitaliśmy w naszej gminie XXVII Konną Pielgrzymkę na Jasną Górę, miejscem spotkania był plac przy Zespole Oświatowy w Stoczku, ul. Węgrowska 34.
Pielgrzymów przywitali
- Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek,
- proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku ks.kan Henryk Bałdyga,
- ks.kan Zbigniew Grabowski
- oraz dyrektor Zespołu Oświatowego w Stoczku Pani Dorota Kłusek.
O godz. 21 został odprawiony Apel Jasnogórski.
Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i rozmowach przy ognisku. Pątnicy to ochotnicy- żołnierze pielgrzymujący w barwach 10 Pułku Ułanów Litewskich. Zawołaniem tegorocznej Pielgrzymki jest hasło ,, Oto Matka Twoja’’.
W dniu dzisiejszym o godz. 6 pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę. Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek osobiście odprowadził naszych gości.
Co roku z ogromną radością gościmy u siebie pielgrzymów konnych, jest to piękna tradycja, która będzie pielęgnowana również w kolejnych latach. Jesteśmy dumni, że możemy być przystankiem na Waszej wyjątkowej drodze. Szczęść Boże na pielgrzymim szlaku!



















